Skip Navigation Links
مقالات جدیدExpand مقالات جدید
زیبایی گوش (اتوپلاستی)
مراحل عمل زیبایی بینی
صفحه اصلی
بینیExpand بینی
صورتExpand صورت
پلکExpand پلک
پروتز گونه وچانهExpand پروتز گونه وچانه
بوتاکس و ژلExpand بوتاکس و ژل
لیزرExpand لیزر
کاشت موExpand کاشت مو
شکاف لب وکام مادرزادیExpand شکاف لب وکام مادرزادی
گالری عکسExpand گالری عکس
ارتباط با ما
مطالب و مقالات
پرسش و پاسخ
گونه گذاری
برای برجسته کردن گونه ها از چند روش استفاده می گردد:
 1-تزریق چربی 
2-پروتز 
3-استَِئوتومی
 1- در تزریق چربی ، چربی بدن را با وسایل مخصوص ساکشن چربی از ران پا می گیرندو سپس در دستگاه سانتریفوژ چربی از خون جدا می شود و چربی خالص در داخل گونه تزریق می گردد. این روش بسیار راحت ، بدون درد وتحت بی حسی موضعی در مطب انجام می شود اما معمولا بیش از 50% آن در عرض 2 الی 3 ماه جذب می شود ولذا این روش نیاز به تکرار دارد. 
2- با استفاده از پروتز پورکس یا سیلیکون انجام می شود که توصیه ی ما پروتز پورکس می باشد . روش لیفتینگ در افراد مسن استفاده می شود که بافت شل شده و آویزان گونه از زیر گرد می شود وبه سمت بالا کشیده می شود ولذا گونه ها حالت برجسته پیدا می کند .
 3- روش استِئوتومی با استفاده از جراحی روی استخوان های گونه برش داده می شود و سپس استخوان ها در حالت برجسته قرار داده می شود و با پیچ وپلاک محکم می شوند.
هر روز افراد بسياري با استفاده از عملهاي مختلف زيبايي اعتماد به نفس بيشتري پيدا كرده واز زندگي خود لذت بيشتري مي برند اين اطلاعات فقط براي آگاهي شما ارائه شده است . بديهي است جزئيات بيشتر و ميزان سودمندي چنين عملي براي شما ، مواردي هستند كه مي توانيد حضوراً با اينجانب مطرح نماييد .\
 برجسته بودن استخوانهاي گونه در زيبايي صورت اهميت بسزايي دارد . در بعضي افراد استخوانهاي گونه به ميزان كافي رشد نكرده است و لذا گونه هاي پهن وبي حالتي دارند . چنين افرادي كانديد خوبي براي گذاشتن گونه هستند . اين عمل را مي توان به تنهايي و يا همراه با ساير عملهاي زيبايي صورت مثل جراحي پلاستيك بيني و … . بطور همزمان انجام داد . برای برجسته تر کردن گونه ها میتوان از روشهای متفاوتی کمک گرفت که مناسب ترین روش ، استفاده از پروتز است . پروتز ها از جنس مخصوصی تهیه شده اند که برای بدن انسان بی ضرر باشند . از نظر ظاهری میتوان آنها را به پلاستیک فشرده تشبیه کرد . پروتزهاي گونه سايزها و شكلهاي مختلفي دارند كه پزشك براي هر بيمار پروتز مناسب را انتخاب خواهد كرد . پروتز گونه را به دو طریق میتوان روی استخوان گونه قرار داد: 1- از طریق داخل دهان 2- از طریق پلک تحتانی صرفنظر از اینکه از کدام روش استفاده کنیم این عمل با هر دو روش نيمه بيهوشي و بيهوشي كامل قابل انجام است و مدت زمان آن حدود 45 دقیقه است . تكنيك عمل از طریق داخل دهان : از طريق داخل دهان برش كوچكي بين لثه فوقاني و نسج نرم گونه مي دهيم . نسج نرم را از گونه بلند مي كنيم . و در نتيجه حفره اي ايجاد مي شود كه پروتز را درون اين حفره و درست روي استخوان گونه قرار مي دهيم و آن را فيكس مي كنيم . لازم به ذكر است كه اين پروتزها به گونه اي طراحي شده اند كه مثل كلاهي كه روي سر گذاشته مي شود ، پروتز روي استخوان مي نشيند . سپس محل برش را با نخ قابل جذب مي دوزيم . تکنیک عمل از طریق پلک تحتانی:قبل از شروع عمل، محلی که باید پروتز روی گونه قرار گیرد را از روی پوست مشخص کرده و با مارکر مخصوص استریل علامتگذاری میکنیم . این کار باعث میشود که محل گذاشتن پروتز کاملا قرینه باشد . سپس برشی زیر مژه های پلک تحتانی و درست به موازات لبه پلک میدهم . این برش دقیقا همان برشی است که از آن برای برداشتن پف پلک تحتانی استفاده میکنیم .از محل این برش پوست روی گونه را در قسمت دلخواه از روی استخوان بلند کرده و پروتز را در محل خود قرار داده و فیکس میکنیم و سپس محل برش را میدوزیم . از آنجا که محل برش زیر مژه ها است جای برش نخواهد ماند. 
نكاتي كه لازم است بيمار بداند :
 1 –در روش داخل دهانی برشي روي پوست صورت شما داده نخواهد شد و در روش پلک تحتانی برش ما محدود به زیر مژ ه های پلک پایینی است ولي بعد از عمل براي جلوگيري از ورم صورت ، روي صورت شما چسب زده خواهد شد .
 2 – تا 24 ساعت بعداز عمل از كمپرس سردصورت استفاده كنيد . بدين منظور كافي است چند تكه يخ را درون كيسه فريزر ريخته و آنرا روي صورت خود قرار دهيد . 
3 – بعد از عمل آنتي بيوتيك خود را دقيقا مصرف كنيد . 
4 –در روش داخل دهانی روزي 3 بار با دهان شويهٌ بتادينه دهان خود رابشوييد . 
5 – بعد از عمل تا دو روز از رژيم غذايي نرم استفاده نماييد . بعد از آن خوردن هر گونه غذايي بلامانع است . 6 – نخ هاي بخيه داخل دهان شما قابل جذب هستد و نيازي به كشيدن آنها نيست.


                                                                                                  با تشکر دکتر جعفری پور
                                                                                                  www.drjafaripour.com